Byłem księdzem. Owoce zła. Tom 3.

Byłem księdzem. Owoce zła. Tom 3.


11,00 zł brutto


Byłem księdzem. Owoce zła.

"Książki Romana Kotlińskiego (Jonasza) poruszyły całą katolicką Polskę. Jeszcze nigdy żaden były ksiądz nie pisał tak otwarcie o nadużyciach w Kościele. Obydwa tytuły z serii "Byłem księdzem" rozeszły się w ogromnym nakładzie ponad 200 tyś. egz. Według sondaży przeprowadzonych przez Wydawnictwo NINIWA, przeczytało je ponad 2 mln Polaków. "Owoce zła" - trzecia pozycja autora bestsellerów - jest oryginalnym zbiorem czterech autentycznych historii, afer i skandali, które rozgrywają się aktualnie w 'polskim państwie kościelnym'.

W książce nie ma filozofii ani teologii. Są za to prawdziwe losy prawdziwych ludzi, choć wszystko wydaje się zupełnie nieprawdopodobne!"

Więcej szczegółów

Wydawca: Wydawnictwo NINIWA

Autor: Roman Kotliński (Jonasz)

Tytuł: Byłem księdzem. Owoce zła.

Miejsce i rok wydania: Łódź 2009
Liczba stron: 150
Wymiary: 14.7 x 20.6 cm

Waga: 0.2 kg
ISBN: 83-909042-1-7
Okładka: Miękka
Ilustracje: Tak

 

"(...) Polacy stanowią zdecydowanie najbardziej podatny materiał do urobienia, omamienia i wykorzystywania, gdyż identyfikują swój patriotyzm z wiarą i przynależnością do Kościoła katolickiego. Jak nisko zwisa temu Kościołowi nasza niepodległość, pokazuje historia. Pomyślność naszego kraju, a także dobrobyt jego obywateli ma znaczenie jedynie w kontekście i perspektywie zwiększenia 'ofiarności' w kancelariach oraz na tacę. Prawdą jest, że kapłani są z ludu wzięci, ale ustanawiani są już tylko na potrzeby swoich zwierzchników, a te ciągle rosną... Problemy, które tu sygnalizuje, nie są ani błache, ani też nie stanowią marginesu życia w tym kraju. Do mnie trafiło kilkaset takich spraw, a ile podobnych problemów, konfliktów, tragedii dzieje się naprawdę. Kościół katolicki ma przyczółki w każdym miasteczku, wsi, osadzie. Prawie 30 tysięcy funkcjonariuszy tego Kościoła w naszej Ojczyźnie codziennie styka się z milionami wiernych. Powiecie, że nadużycia w takiej skali są nieuniknione. Zgoda. Ale śmiem twierdzić, iż jest ich procentowo o wiele więcej niż w każdej innej sferze życia społecznego. Dzieje się tak za sprawą wypaczonego systemu, który ukształtował wielu wypaczonych ludzi - kapłanów o wypaczonych sumieniach. Oni są normalni, mają więc święte prawo grzeszyć i błądzić. Lecz kościelne struktury deprawują ich i czynią dużo gorszymi od tych, do których są posłani. W jakiej innej grupie społecznej jest tak wielu alkoholików, erotomanów, pedofilów, pederastów, chorobliwych materialistów?! W ŻADNEJ!!! Jako były kapłan mogę powiedzieć - nie widzę w tym nic dziwnego.

Najpierw bowiem niszczy się autentyczne powołanie, przerabiając młodzieńcze ideały na bezduszne poddaństwo. Wmawia się przy tym wyższość czystości, bezżenności i w ogóle stanu duchownego - nad podłą wegetację synów ludzkich. Kiedy z seminarium wyjdzie już rasowy urzędnik, często cynik z manią wielkości, czeka go samotne życie bezpłciowego, wykastrowanego samca. Chciał niebożę pójść za Chrystusem, a posadzili go w 'komorze celnej'. Dziwić się później, że tym biednym ludziom, pozbawionym własnej tożsamości i podstawowych praw ludzkich (prokreacja, brak wolności słowa i własnych przekonań) czasami po prostu odbija w niewłaściwą stronę (...)"

No customer comments for the moment.

Only registered users can post a new comment.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Bez Boga na co dzień. Socjologia ateizmu i niewiary. Radosław Tyrała
" Choć książka jest obszerna i — z uwagi... >>
50 mitów o ateizmie. Russel Blackford, Udo Schüklenk
Dlaczego mamy przejmować się mitami?... >>
Manson. Ku zbrodni. Jeff Guinn
„Biografia Charlesa Mansona,... >>
Jego świątobliwość. Tajne dokumenty Benedykta XVI. Gianluigi Nuzzi
Za chwilę zapoznasz się z tajnymi dokumentami... >>
Watykański labirynt. Zamach na Jana Pawła II, zabójstwo Roberta Calviego, zaginięcie Emanueli Orlandi. Agnieszka Zakrzewicz
„Zamach na Jana Pawła II,... >>
Karbala. Największa bitwa Polaków od czasów II Wojny Światowej. Piotr Głuchowski, Marcin Górka
„Przez niemal dekadę wydarzenia,... >>
Jak tu począć? Książka dla tych, którzy pragną mieć dziecko. Karolina Jaroszewicz, Iwona Dominik
Książka ta powstała po to, by pomóc... >>
Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim kościele mówią. Ekke Overbeek
"W trakcie dalszych poszukiwań natknąłem się... >>
Kłopot z chrześcijaństwem. Wieczne gnicie, apokaliptyczny ogień, praca. Agata Bielik-Robson, Tadeusz Bartoś
Rozmowa Tadeusza Bartosia z Agatą... >>
Ojciec nieświęty. Rozmowy Piotra Szumlewicza.
"Na niniejszą książkę składa się piętnaście... >>
Jak Polacy Niemcom Żydów mordować pomagali. Stefan Zgliczyński
„Wiosną 1937 r., w ślad za politechniką... >>
Dzieje Żydów w Galicyi i w Rzeczypospolitej krakowskiej 1772-1868. Majer Balaban
"Niniejsza książka stanowi pogłębiony i... >>

Wszystkie nowe produkty